O mně

„Já se nevzdávám, jen stále znova začínám…“

Jmenuji se  Jitka Jarmarová a nejsem ani profesionál ani žádný výtvarník.

Malba na hedvábí a keramika jsou mou velkou zálibou řadu let. Dlouhou dobu jsem pouze experimentovala mezi teorií a praxí. Mé začátky miniaturních prací se postupem času rozrůstaly do dnešních rozměrů.  Jak v malbě na hedvábí, tak i v keramice,  se je stále čemu učit a objevovat nové věci. Každé dílo je originálem

Tvořit jsem začala v obývacím pokoji panelákového třípokojového bytu s keramickou pecí v ložnici. Vděčím manželovi a svým dvěma, dnes už dospělým dětem, za toleranci, vstřícnost a trpělivost. V roce 2009 se mi splnil sen, přestěhovali jsme se do domu, kde mám svůj ateliér, a tak si konečně  mohu tvořit kdy chci, co chci, jak chci a čím chci. Jsem členem Sdružení přátel výtvarného umění  Kroměřížska,  v současné době si realizuji své vlastní akce, Fashion, účastním se výtvarných setkání a pořádám kurzy malby na hedvábí.  Ve  Francii jsem  se svou malbou na hedvábí přijala nabídku  účastnit se workshopu, což se stalo pravidlem našich společných výtvarných akcí.

Pracuji jako speciální pedagog  pro děti, žáky a studenty se zdravotním znevýhodněním. Mé „hobby“, je proto mým obrovským relaxem, terapií, ale i závislostí. Napomáhá mi odreagovat se a zapomenout alespoň na chvilku na každodenní strasti života.  A tak tvořím stále, tvořím hodně, tvořím s láskou a nadšením.

Vždy mě potěší, když udělám radost i ostatním, kteří zároveň umí ocenit i ruční práci.

  • …..a tak šel čas…..

Tvoření v třípokojovém bytě – obývacím pokoji s keramickou pecí v ložnici.

 

  • …..a konečně ateliér…..

 

  • …..a ještě tvoření „našich“ nejmenších a nejmladších

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *